PROMOCJA !!!

Kup min. 2 produkty, a otrzymasz rabat -15% na całe zakupy! Rabat zostanie automatycznie naliczony w koszyku zakupowym. Promocja obejmuje także produkty przecenione.

System SPIN i optyka CLARITY - najlepsze połączenie POC


Firma POC rozpoczęła swoją działalność z misją "ochrony życia i zmniejszenia konsekwencji wypadków dla sportowców i wszystkich amatorów sportów", a opracowanie odpowiednich kasków było rzeczą, która pomoże osiągnąć najlepsze korzyści w zakresie bezpieczeństwa. Uszkodzenie mózgu, to całkiem inny uraz niż złamana kość, dla naszego dobrego samopoczucia kluczowe jest w jakim stanie jest nasza głowa.
Kaski obecnie są powszechnym widokiem na drogach czy trasach narciarskich na całym świecie. Dzięki połączeniu technologii, komunikacji, zmian zachowań czy w niektórych krajach regulacji prawnych, to co było nie do pomyślenia dwadzieścia czy trzydzieści lat temu, jest teraz o wiele bardziej powszechne.
Postępy w medycynie i badaniach nad urazami głowy i mózgu stale dostarczają coraz więcej dowodów na to, że kask to dobra inwestycja. Dzięki testom, postępowi nauki i technologii oraz kosztownych badań we własnym laboratorium POC udało stworzyć się unikalny system ochrony przed uderzeniami rotacyjnymi SPIN (Shearing Pad Inside). Dzięki zastosowaniu innowacyjnych silikonowych wkładek SPIN wewnątrz kasku możliwe jest zmniejszenie siły przenoszonej na głowę i mózg użytkownika w przypadku uderzeń rotacyjnych.

SPRAWDŹ KASKI Z TECHNOLOGIĄ SPIN


Statystyki dotyczące urazów pokazują, że kiedy upadasz i uderzasz się w głowę, najczęściej spadasz pod kątem, w porównaniu z upadkiem liniowym. Upadek pod kątem powoduje ruch obrotowy, a badania wykazały, że nasze mózgi są bardzo wrażliwe na siły obrotowe. W przypadku zderzenia pod kątem siły te mogą przenieść się na mózg, co może spowodować poważne obrażenia.
Aby przeciwdziałać tak powszechnym urazom, POC stworzył wkładki SPIN, które są ewolucją projektu natury i wykorzystują innowacyjną technologię i konstrukcję wkładek.
Wkładki SPIN zoptymalizowane są w celu zapewnienia ochrony przed uderzeniami rotacyjnymi w oparciu o precyzyjne umiejscowienie ich wewnątrz kasku i zastosowanie różnych technologii wkładek, które mogą delikatnie przemieszczać się w dowolnym kierunku. Celem jest zminimalizowanie skutków upadku pod kątem poprzez umożliwienie poruszania się kasku względem głowy. Nasz organizm, posiada podobny naturalny system ochronnych, jest nim płyn mózgowo-rdzeniowy, który amortyzuje głowę i mózg podczas upadku. Umieszczone wewnątrz kasku, bezpośrednio przy głowie użytkownika, wkładki SPIN są w stanie przenieść energię zderzenia w dowolnym kierunku poprzez ścieśnianie i przemieszczanie wkładek oraz zmniejszyć siłę przenoszoną na mózg.
Opatentowany przez POC system ochrony przed uderzeniami rotacyjnymi SPIN (Shearing Pad Inside) to innowacyjna, wspierająca naszą misję ewolucja w ochronie głowy i mózgu.

POC przy tworzeniu kasków opiera się na własnej koncepcji kompletnego kasku - Whole Helmet Concept™. Jest to to zintegrowane podejście do każdego etapu rozwoju i testowania kasku, uwzględniające każdy aspekt, który ma działać razem jako całość, zapewniając optymalne bezpieczeństwo. Każdy drobny szczegół jest zaprojektowany tak, aby płynnie współpracować ze sobą tworząc "całość", która jest znaczenie większa niż suma jej poszczególnych części. Na co dzień znamy dużo przykładów gdzie całość to więcej niż jeden składnik np: pracujące mrówki, żurawie lecące kluczem, kolarze w peletonie czy gin z tonikiem.

POC projektując kaski, gogle oraz okulary, również myśli bardziej kompleksowo, dążąc do tego aby para tworzyła "całość" Integracja optyki CLARITY dla lepszego widzenia, SPIN oraz idealne spasowanie do kasku wszystko to będzie miało znaczący wpływ na zdolność użytkownika do reagowania na niebezpieczeństwo na trasie. Bezpieczeństwo, wydajność i design to dziedzictwo, którym kieruje się POC przy tworzeniu rozwiązań, aby spełnić specyficzne potrzeby różnych typów sportowców.


Zachęcając do skorzystania z dodatkowego 15% rabatu na gogle i okulary przy zakupie kasku z technologią SPIN prezentujemy propozycje zestawów idealnie dopasowanych ze sobą.

 

 

 

VENTRAL AIR SPIN  |  AIM
Okulary przeciwsłoneczne Aim są ukształtowane tak, aby wspierać, zwiększają wydajność i ochronę w połączeniu z rodziną kasków Ventral.

 

 

OMNE SPIN  |  ASPIRE
Omne i Aspire stanowią naturalną kombinację do użytku w różnych środowiskach, idealnie sprawdzą się zarówno do jazdy po mieście, jak i podczas kolarskiego treningu.

 

 

AXION SPIN  |  DEFINE & AVAIL
Zaprojektowane razem, kaski Axion i okulary Define/Avail wzajemnie się uzupełniają i wspierają na szlakach.

 

 

TECTAL RACE SPIN  |  CRAVE
Lekkie, wytrzymałe i o otwartej konstrukcji zapewniającąej doskonałą wentylację, rodzina Crave i Tectal współpracuje razem, żebyś zachował zimną krew na szlaku.

 

 

OBEX SPIN  |  OPSIN CLARITY
OBEX i OPSIN to wyjątkowe połączenie, które sprawdzi się w każdym terenie. Lekkość, wzorowa wizja i ponadczasowy design.

 

 

SKULL DURA X SPIN  |  FOVEA CLARITY COMP

Skoncentruj się na linii zjazdu, zestaw dedykowany zawodnikom gwarantuje najostrzejszą wizję dzięki, której zauważysz najmniejszy szczegół, kask ochroni twoją głowę podczas dużych prędkości.

 

 

FORNIX SPIN  | FOVEA CLARITY
Sprawdzą się w każdym miejscu w górach, FOVEA o wyjątkowym polu widzenia i lekki, wentylowany FORNIX to idealny całodzienny zestaw.

 

 

OBEX BC SPIN | ORB CLARITY
Połączenie, które świetnie sprawdzi sie podczas przygód poza trasami, gogle ORB zapewniają doskonały szeroki kąt widzania, a OBEX BC gwarantuje ponadprzeciętną ochronę.

POWYŻEJ 400ZŁ

DARMOWA

DOSTAWA

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

ZWROT

DO 14 DNI

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY