DARMOWA DOSTAWA OD 400 zł

Zapisz się do newslettera i otrzymaj jednorazowy rabat -10% na pierwsze zakupy!

KONTAKT : 882 853 414

Przedstawiamy nowy, wyczekiwany kask OTOCON! Sprawdź go pierwszy!


Zupełnie nowy kask full face POC OTOCON - pełna ochrona, pełna wentylacja.

POC z dumą prezentuje swój nowy, wielokrotnie nagradzany już kask full face - Otocon. Zaprojektowany z myślą o potrzebach zawodników enduro, Otocon łączy w sobie nowe idee i podejście wyznaczając nowy wzór do naśladowania, pokazując co można "wycisnąć" z kasku typu full face. Bezpieczeństwo, waga, wentylacja, połączenie materiałów, dopasowanie oraz regulacja to tylko niektóre z cech definiujących Otocon.

Otocon Race Mips i Otocon to zupełnie nowe kaski, w których szczególny nacisk położono na niską wagę i wysoki poziom wentylacji w połączeniu z zaawansowaną ochroną.

Komentując nowy kask Otocon, Oscar Huss, dyrektor ds. produktów w firmie POC, powiedział - "Zdobyliśmy bogate doświadczenie wspierając sportowców u szczytów sławy. Chcieliśmy stworzyć najlżejszy możliwy kask full face, który spełniałby potrzeby współczesnych zawodników enduro, oferując najlepsze osiągi, ochronę, wentylację i całodzienny komfort. Otocon przeczy stereotypowemu myśleniu o kaskach full face, ochroni Cię gdziekolwiek zechcesz, a Ty zapomnisz, że masz go na sobie."

Otocon Race Mips, w szczególności, jest odzwierciedleniem koncepcji 'Whole Helmet Concept™' firmy POC z szeregiem innowacyjnych systemów takimi jak Recco oraz NFC medical ID chip jak i zintegrowanym z rdzeniem kasku Mips Integra. Ważący zaledwie 750 g (rozmiar M) kask rowerowy Otocon Race Mips wykorzystuje dwa rodzaje materiału do budowy rdzenia zoptymalizowane pod kątem funkcjonalności i ochrony w odpowiednich częściach kasku: górna strefa z materiału EPS i dolna strefa z materiału EPP.

Kanały wentylacyjne inspirowane są kaskami szosowymi POC umożliwiają nieograniczony i maksymalny przepływ powietrza. Odpinający podczas upadku daszek 'break-away' zmniejsza ryzyko urazów szyi, a zupełnie nowy system regulacji paska i rozmiaru zapewnia precyzyjne dopasowanie i utrzymanie na głowie, dzięki czemu rowerzyści mogą jeździć z lub bez wkładek wewnętrznych.

Wysoka wentylacja
Istotną cechą kasku Otocon jest efekt chłodzenia wzmocniony przez wewnętrzne kanały wentylacyjne, które zainspirowane są wielokrotnie nagradzanymi kaskami szosowymi POC. Kanały wentylacyjne tworzą nieograniczony przepływ powietrza przez kask, zapewniając chłodzący przepływ powietrza przy wysokich i niskich prędkościach.

Niska waga
Wszystkie korzyści płynące z wyjątkowej ochrony są zawarte w niewiarygodnie lekkim opakowaniu. Otocon Race Mips w rozmiarze M waży zaledwie 730 g, dzięki czemu jest wyjątkowo lekki i komfortowy podczas całodziennej jazdy. Należy do najlżejszych kasków full face na rynku. Otocon, który będzie miał nieco mniej dodatkowych funkcji, będzie ważył zdumiewające 680 g (rozmiar M), zapewniając jeszcze większy wybór dla miłośników enduro poszukujących jeszcze lżejszego kasku.

Mips Integra
Otocon wyposażony jest w zintegrowany z rdzeniem kasku system Mips Integra, który po raz pierwszy pojawił się w kasku do rowerów górskich Kortal Race Mips firmy POC w 2021 roku. Mips Integra to najlżejszy i najsmuklejszy system ochrony, zmniejszający siły obrotowe działające na głowę podczas uderzeń głową pod kątem. Niewidoczna ochrona i zwiększone bezpieczeństwo kasku to doskonały rezultat współpracy pomiędzy Mips a POC.

Race Lock
Zupełnie nowy zintegrowany system regulacji dopasowania obwodu "Race Lock" został zainspirowany kaskami narciarskimi POC z Pucharu Świata. Zintegrowany regulator z tyłu kasku ułatwia znalezienie unikalnego dopasowania 360° dla każdego użytkownika, zwiększając komfort i bezpieczeństwo. Unikalna konstrukcja i pozycja Race Lock oznaczają, że nigdy nie będzie on kolidował z szyją rowerzysty i pozwoli na szerszy zakres ruchów potrzebny w enduro i DH. Został zaprojektowany tak, aby idealnie współpracować z paskiem gogli, umożliwiając pełną regulację bez żadnych zakłóceń.

Mocowanie paska
W modelu Otocon wprowadzono nowy system mocowania paska. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu kasków, Otocon posiada nowy system mocowania, bardziej pasujący do kasków trailowych niż do klasycznych kasków full face. Rowerzysta skorzysta z systemu mocowania paska, który daje szeroki zakres regulacji, jest bardziej bezpieczny oraz umożliwia użytkowanie kasku z lub bez wkładek policzkowych.

Wyjmowane poduszki policzkowe

Poduszki policzkowe są wyjmowane i można je łatwo zdjąć podczas jazdy, co zapewnia jeszcze lepszą wentylację w razie potrzeby, np. między etapami wyścigów enduro. Dzięki nowemu systemowi dopasowania, kask może być również używany bez wkładek, ponieważ zawsze będzie bezpieczny.

twICEme® NFC Medical ID
Kask, który może mówić za Ciebie, kiedy Ty nie możesz™. System twICEme® NFC Medical ID może wspierać bezpieczeństwo i zapewniać ochronę użytkownika, dzięki przechowywanym w kasku za pomocą NFC danych kontaktowych do bliskich i informacji o Twoim zdrowiu, które mogą być wykorzystane w nagłych wypadkach. NFC Medical ID umożliwia łatwy i szybki dostęp do zapisanych przez Ciebie danych służbom ratowniczym i innym użytkownikom, co pomaga w podjęciu odpowiednich decyzji na miejscu wypadku.

RECCO®
Nowoczesne rowery górskie mogą zabrać Cię wszędzie, co jest wyzwoleniem, ale jeszcze większe znaczenie ma możliwość odnalezienia Cię w razie wypadku. Zintegrowane reflektor RECCO® pomagają służbom ratowniczym łatwo i szybko zlokalizować Cię, jeśli coś pójdzie nie tak. Również w ciężko dostępnym terenie.

Dwu-materiałowy rdzeń
Innowacyjne podejście do procesu tworzenia kasku zaowocowało powstaniem kasku, który charakteryzuje się wytrzymałością i odpornością na wiele uderzeń wielozderzeniowej szczęki podbródka wykonanej z materiału EPP, która również zwiększa trwałość, oraz rdzenia z materiału EPS w górnej części, która sprawia, że kask jest lżejszy i zapewnia precyzyjne wyważenie.

Aramidowe mosty i wtryskowo formowany rdzeń 
Przejście między rdzeniem z materiału EPP i EPS w kasku jest strukturalnie wzmocnione dzięki formowanej wtryskowo klatce, która zapewnia dodatkową wytrzymałość i stabilność. Aramidowe mosty są wprasowane w rdzeń kasku, dodatkowo poprawiają  stabilność strukturalną oraz zapewniają ochronę przed przebiciem ścianki kasku.

Zdejmowana kratka na szczęce
Kratka w przedniej części szczęki - chroniąca rowerzystę przed błotem i innymi zanieczyszczeniami - została zaprojektowana tak, aby można ją było łatwo zdjąć, nawet podczas jazdy. Można ją po prostu wyjąć jednym pchnięciem. Użytkownicy, którzy chcą mieć jeszcze większy przepływ powietrza lub jeżdżą w na prawdę gorących warunkach, mogą zdecydować, czy chcą używać kratki czy nie.

Skorupa z PC
Otocon posiada zewnętrzną skorupę wykonaną z poliwęgalnu - PC, która zapewnia doskonałą równowagę między lekkością a trwałością.

Odpadający daszek
W wielu kaskach POC do jazdy na rowerze górskim zastosowano opatentowany, łamany daszek 'break-away', który podczas upadku lub uderzenia o obiekt odrywa się od kasku, zwiększając ochronę szyi. Można go potem łatwo założyć ponownie.

Daszek na złą pogodę
Kask Otocon Race Mips dostarczany jest z dodatkowym daszkiem, który zapewnia jeszcze lepszą ochronę przed błotem i deszczem, umożliwiając rowerzyście lepszą widoczność w złych warunkach. Nie posiada żadnych ruchomych części i jest zaprojektowany tak, aby zatrzasnąć się na szczycie kasku. Rozwiązanie to zostało zainspirowane dzięki bezpośrednim wskazówkom przez zawodników teamu Ibis Enduro.

Różnice między kaskami - Otocon kontra Otocon Race Mips
Otocon będzie wyposażony w wiele tych samych innowacji, które będą standardem w Otocon Race Mips, takich jak Race Lock, odpadający daszek 'break-away', dwu-materiałowy rdzeń, Recco itp.

Klasyczny Otocon nie będzie posiadać systemu Mips Integra, twICEme® NFC Medical ID, aramidowych mostów oraz dodatkowego daszka na złe warunki pogodowe.

Ibis Enduro racing team
Zawodnicy teamu Ibis Enduro Racing będą używać Otocon przez cały sezon EWS, a ich udział w procesie rozwoju modelu był bardzo istotny.

Robin Wallner, menadżer zespołu Ibis Enduro racing, mówiąc o Otoconie, powiedział - "Mamy długą historię współpracy z firmą POC, a jej produkty chroniły nas i pomagały nam osiągać wyniki na całym świecie przez wiele sezonów. Wspólnie wnieśliśmy nasze spostrzeżenia i doświadczenia do modelu Otocon, a rezultat - lekki kask z niesamowitą wentylacją i bogactwem funkcji bezpieczeństwa - jest nadzwyczajny. Nie możemy się doczekać, kiedy zaczniemy się w nim ścigać"

POWYŻEJ 400ZŁ

DARMOWA

DOSTAWA

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

ZWROT

DO 14 DNI

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY