DARMOWA DOSTAWA OD 400 zł

Zapisz się do newslettera i otrzymaj jednorazowy rabat -10% na pierwsze zakupy!

KONTAKT : 882 853 414

POC oraz Volvo Cars - globalni pionierzy w dziedzinie bezpieczeństwa na drodze pracują pierwszy na świecie test zderzeniowy kasku rowerowego z samochodem.


Volvo Cars - światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa samochodowego oraz szwedzka marka POC pionier w rozwoju bezpieczeństwa w sporcie łączą siły, aby przeprowadzić serię pierwszych na świecie testów zderzeniowych kasków rowerowych z samochodami w ramach nowego przełomowego projektu badawczego, który ma na celu dalszą ochronę rowerzystów i poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Współpraca z firmą POC to przykład wiodącej pozycji Volvo Cars na rynku w dziedzinie rozwoju bezpieczeństwa oraz ambicji związanych z poprawą bezpieczeństwa drogowego dla wszystkich uczestników ruchu poprzez współpracę i dzielenie się posiadaną wiedzą.

Wypadki z udziałem rowerzystów oraz samochodów często mogą skutkować poważnymi obrażeniami czy nawet śmiercią, dlatego Volvo Cars ma jasno określoną strategię całkowitego unikania tego typu wypadków za pomocą innowacyjnej aktywnej technologii bezpieczeństwa.

Funkcja wykrywania rowerzystów połączona z całkowicie automatycznym hamulcem wykorzystuje kamery i radary samochodu w celu wykrycia rowerzystów, ostrzega kierowcę o nieuchronnej kolizji oraz włącza hamulce, jeśli uzna, że jest to konieczne. Jest to rozwinięcie automatycznych systemów hamowania awaryjnego i wykrywania pieszych Volvo Cars, zgodne z wizją bezpieczeństwa.

Nowy projekt badawczy Volvo-POC obejmuje szereg specjalnie zaprojektowanych testów zderzeniowych w słynnym ośrodku badawczym Volvo Cars w zakresie bezpieczeństwa w Göteborgu w Szwecji.  Jest to część szerszego projektu badawczego mającego na celu poznanie rodzajów długotrwałych obrażeń odniesionych przez rowerzystów.

Podczas wykonywanych testów kaski rowerowe POC nakładane są na głowy manekinów zderzeniowych, które zamontowane są na stanowisku testowym. W tym miejscu są wystrzeliwane w różne obszary maski statycznego samochodu Volvo, przy różnych prędkościach oraz pod różnymi kątami w celu uzyskania jak największej ilości statystycznych pomiarów.

Testy przeprowadzane są na podstawie istniejących przepisów i procedur testowych dotyczących ochrony głowy pieszych. Dzięki temu Volvo Cars oraz POC mogą dokonać bezpośredniego porównania między noszeniem kasku, a jego brakiem.

Obecnie obowiązujące procedury związane z testowaniem kasków rowerowych są dość podstawowe i obejmują upuszczanie kasków z różnych wysokości na płaską lub pochyłą powierzchnię. Niestety nie uwzględniają wypadków z udziałem rowerzystów i pojazdów samochodowych. Projekt Volvo-POC ma na celu dalsze udoskonalanie i ulepszanie takich testów.

Wyciągnięte wnioski z projektu badawczego pomogą firmie POC uczynić swoje kaski bezpieczniejszymi oraz bardziej chroniącymi nasze głowy w razie wypadku na rowerze z udziałem samochodu. Testy dostarczą również wiele cennych informacji dla POC oraz dla Volvo Cars na temat tego typu wypadków szczególnie cennych do przyszłego rozwoju obu firm.

Malin Ekholm szef Centrum Bezpieczeństwa Volvo Cars i jeden z czołowych inżynierów bezpieczeństwa w firmie powiedział: „Projekt z firmą POC jest dobrym przykładem naszego pionierskiego ducha w zakresie bezpieczeństwa”. „Często opracowujemy nowe metody testowania dla trudnych scenariuszy ruchu. Naszym celem jest nie tylko spełnienie wymogów prawnych czy przejście testów ratingowych. Zamiast tego wykraczamy poza schematy, wykorzystując realne sytuacje występujące na drodze w celu opracowania technologii, która jeszcze bardziej poprawia bezpieczeństwo”.

Dzięki ponad 60 międzynarodowym nagrodom za bezpieczeństwo, innowacje i wzornictwo, firma POC zbudowała reputację, Wymaga to niestandardowego podejścia i analizowania nowych badań w oparciu o naukę i innowacje, aby przedstawić nowe sposoby myślenia w celu zmniejszenia liczby wypadków.

„Podobnie jak w przypadku Volvo Cars, bezpieczeństwo jest w samym centrum naszej misji i napędza wszystkie nasze pomysły i innowacje” - mówi Oscar Huss, szef działu rozwoju produktów w POC. „Dzięki ścisłej współpracy z liderami naukowymi w POC Lab staramy się być liderem we wprowadzaniu nowych pomysłów na bezpieczeństwo. Normy i certyfikaty są niezbędne, ale nigdy nie powinny ograniczać naszej chęci wychodzenia poza ich parametry w celu znalezienia lepszych i bardziej innowacyjnych sposobów na zmniejszenie skutków wypadków ”.

W ostatnich latach Volvo Cars skupiło się również na ochronie ludzi poza swoimi samochodami. Na przykład Volvo Cars wprowadziło na rynek w 2010 r. wykrywanie pieszych z pełnym hamulcem automatycznym, a wykrywanie rowerzystów z pełnym hamulcem automatycznym w 2013 r. Obie technologie są standardem we wszystkich samochodach Volvo w ramach pakietu City Safety i pomogły poprawić ogólne bezpieczeństwo ruchu drogowego.

We wcześniejszej współpracy Volvo Cars i POC pracowały nad pilotem, który miał łączyć kaski rowerowe z samochodami w celu uniknięcia wypadków.

Projekt badawczy jest częścią szerszego projektu mającego na celu zrozumienie rodzajów długotrwałych obrażeń doznanych przez rowerzystów i opracowanie zasad ochrony zapewniających korzyści w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Strony zaangażowane w większy projekt to Volvo Cars, POC, KTH Royal Institute of Technology, MIPS i Autoliv. Projekt jest częściowo finansowany przez szwedzką agencje rządową Vinnova. Wyniki tego projektu badawczego zostaną udostępnione publicznie.

POWYŻEJ 400ZŁ

DARMOWA

DOSTAWA

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

ZWROT

DO 14 DNI

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY