DARMOWA DOSTAWA OD 400 zł

Zapisz się do newslettera i otrzymaj jednorazowy rabat -10% na pierwsze zakupy!

KONTAKT : 882 853 414

POC oraz MIPS łączą siły w celu zwiększenia bezpieczeństwa kasków.


Bezpieczeństwo nie jest kompromisem, jest najważniejszą rzeczą na świecie.

Jednym z przyczyn istnienia firmy POC jest ciągły rozwój nad wiodącymi na świecie systemami ochrony sportowców. Gdy celem przewodnim firmy jest zwiększanie bezpieczeństwa użytkowników, a zarazem inspirującą misją, otwiera się zupełnie nowy świat innowacji i możliwości, zwłaszcza gdy jesteś gotów zrobić rzeczy, które nigdy wcześniej nie zostały stworzone. Misją POC założoną w 2005 roku w Szwecji jest ochrona życia i zmniejszanie skutków wypadków sportowców i każdego kto inspiruje się nimi i żyje aktywnie.

MIPS specjalizuje się w systemach bezpieczeństwa w kaskach i ochronie głowy i mózgu. W oparciu o model marki system MIPS Brain Protection dostarczany jest światowym producentom kasków. Rozwiązania MIPS opatentowane są na większości rynków, oparte są na ponad 20-letnich badaniach i rozwoju we współpracy z Królewskim Instytutem Technologii i Szpitalem Uniwersyteckim Karolinska w Sztokholmie. 

Tak wyglądają fundamenty, na których opiera się współpraca POC oraz MIPS zawiązana w 2009 roku, kiedy to nikt nie mówił o skośnym czy rotacyjnym ruchu kasku podczas uderzenia. Wtedy tylko nieliczni, którzy wierzyli w stworzenie nowego rozwiązania, mogli zobaczyć innowacje, jakie użytkownik mógłby zyskać, użytkując nowe rozwiązanie w ochronie przed uderzeniami.

Wielka motywacja i dalekowzroczność zespołu ekspertów medycznych i rozwoju POC zmieniła koncepcję w rzeczywistość, którzy jako pierwsi zastosowali technologię MIPS, prezentując ją światu  w szeregu kasków POC. Dziś zwraca się uwagę oraz szeroko dyskutuje na temat konsekwencji oddziaływania uderzeń rotacyjnych oraz ich skutków na wstrząsy mózgu.

 

Ważne jest, aby patrzeć w przód, analizować oraz oceniać, czym się zajmujemy, co już mamy i czego potrzebujemy na przyszłość. „Whole helmet concept” koncept „kompletnego kasku” firmy POC jest urzeczywistnieniem naszej zasady i jasno pokazuje, że kask może i powinni być czymś więcej niż tylko ochroną przed skutkami wypadku. Możne wyróżniać się i posiadać lepszą widoczność, wentylację, zmniejszać bariery penetracyjne, posiadać podkładki silikonowe czy cyfrową komunikacja z otoczeniem.

Wyjątkowa współpraca firmy POC z MIPS jest powszechnie znana. Celem tej współpracy jest ciągłe ulepszanie oraz stałe analizowanie tego, co dotąd wspólnie osiągnęliśmy i czy możemy zrobić coś inaczej i lepiej, zwłaszcza z perspektywy i dla użytkownika. To proces, który odnowił partnerstwo i współpracę z MIPS oraz doprowadził do opracowania zupełnie nowego systemu ochrony rotacyjnej kasków stosowanych jako MIPS Integra.

Celem współpracy, opartej na bogatej wiedzy naukowej oraz testach, była wspólna maksymalizacja naszych mocnych stron w celu zwiększenia bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników.

Koncept „kompletnego kasku” tworzonego na podstawie doświadczenia POC opartego na innowacjach i rozwoju materiałów w połączeniu z renomowanym systemem ochrony mózgu opartym na systemie MIPS Integra optymalizuje bezpieczeństwo i wydajność dzięki nowemu całościowemu rozwiązaniu, w którym każdy szczegół działa w harmonii, zapewniając nowy poziom zintegrowanego bezpieczeństwa, komfortu, wentylacji, aerodynamiki, dopasowania oraz funkcyjności.

W ramach nowego partnerstwa - SPIN, system technologii silikonowych podkładek firmy POC, zostanie w przyszłości wycofany i zastąpiony rozwiązaniami MIPS w większości kasków.

Bezpieczeństwo nie jest kompromisem, jest najważniejszą rzeczą na świecie.

 


POWYŻEJ 400ZŁ

DARMOWA

DOSTAWA

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

ZWROT

DO 14 DNI

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY