DARMOWA DOSTAWA OD 400 zł

Zapisz się do newslettera i otrzymaj jednorazowy rabat -10% na pierwsze zakupy!

KONTAKT : 882 853 414

Elicit Clarity - najlżejsze okulary przeciwsłoneczne POC


Nowe okulary przeciwsłoneczne POC, Elicit Clarity zostały stworzone z myślą o zapewnieniu kolarzom najwyższego poziomu wydajności przy zachowaniu najniższej wagi. Przy imponująco niskiej wadze tylko 23g, są to najlżejsze okulary przeciwsłoneczne jakie kiedykolwiek wyprodukowała firma POC.

Okulary rowerowe Elicit posiadają unikalną konstrukcję wzdłuż zauszników przypominającą kratownicę, dzięki której możliwe jest zaoszczędzenie wagi przy zachowaniu sztywności zauszników. Konstrukcja wykonana z materiałów pochodzenia naturalnego, w większości ze źródeł odnawialnych umożliwia zachowanie sztywności i wytrzymałości zauszników tam, gdzie jest to konieczne, bliżej soczewki, a jednocześnie pozwala na większą elastyczność wokół głowy i uszu, zapewniając większy komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

 


 

Waga jest jednym z aspektów wyjątkowego projektu jakim są okulary Elicit. Oferują one również niesamowity poziom ochrony i pokrycia. Okulary Elicit zostały poddane rygorystycznym testom i uwzględniono wiele uwag, zwłaszcza z udziałem profesjonalnego kolarza Mitcha Dockera.

 

Szef działu produktów w firmie POC, Oscar Huss powiedział: " Wiemy, że gramy mają znaczenie, dlatego postawiliśmy sobie za cel stworzenie najlżejszych okularów, jakie byliśmy w stanie wyprodukować, w połączeniu z dużymi, nowoczesnymi soczewkami przeciwsłonecznymi zapewniającymi najlepsze pokrycie, widoczność i ochronę podczas jazdy. Najprostszym sposobem na zmniejszenie wagi byłoby zmniejszenie soczewki, ale nie spełnia to oczekiwań wobec nowoczesnych okularów przeciwsłonecznych, zwłaszcza w aspekcie ochrony i widoczności. Projekt Elicit wymagał od naszych projektantów i konstruktorów wiele niekonwencjonalnych pomysłów i innowacyjnego podejścia, a my jesteśmy niezwykle dumni z rezultatu jakim uzyskaliśmy."

 

Dzięki specjalnie zaprojektowanym zatrzaskowym zawiasom, wymiana soczewek jest niezwykle łatwa i szybka. Umożliwia kolarzom wymianę soczewki w ciągu kilku sekund.

Bezramkowa konstrukcja daje wyjątkowe wrażenie naturalnej przestronności, a jednocześnie posiada wszystkie zalety wynikające z większego pokrycia.

Okulary są lekkie, ale zostały zaprojektowane z myślą o dużej wytrzymałości i użytkowaniu w każdych warunkach. Zawodnik teamu kolarskiego EF Education i NIPPO, Mitch Docker, miał kluczowy udział w procesie rozwoju okularów, testował i ścigał się w nich na najwyższym poziomie rywalizacji i w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Komentując nowe okulary, zawodnik EF Education - NIPPO, Mitch Docker powiedział: "Okulary Elicit są wyjątkowe, a ich waga jest nadzwyczajna! Lekkość sprawia, że prawie ich nie zauważam i są pięknie wyważone. Jestem fanem większych soczewek i jeździłem w Elicitach w prawie każdych warunkach pogodowych, w tym w moim ostatnim wyścigu Paryż-Roubaix, gdzie warunki były ekstremalnie trudne, było bardzo brudno i błotniście, ale poradziły sobie z tym wszystkim. Uważam też, że wyglądają niesamowicie i miło było tak blisko współpracować z firmą POC przy ich rozwoju, a zwłaszcza testować je podczas mojego przejazdu "Długość Szwecji" poprzedniego lata.

Dla zilustrowania to naszego podejścia w walce o najniższą wagę, połączenie okularów przeciwsłonecznych Elicit z najlżejszym kaskiem POC, Ventral Lite, łączna waga wynosiłaby zaledwie ok 200 g (zestaw). Oczywiście dla tych, którzy skupiają się na wadze i wydajności, jest to znacząca przewaga pod względem osiągów.

Elicit Clarity - szczegóły

 • Wyjątkowo lekkie - 23 g, bezramkowa konstrukcja i kratownicowa struktura na zausznikach utrzymują niską wagę.
 • Zauszniki z bio-grilamidu - lekkie, mocne, trwałe i wykonane w większości z odnawialnych źródeł.
 • Zatrzaskowe zawiasy - umożliwiają bardzo szybką i łatwą wymianę soczewek. Zawiasy pozwalają również na oderwanie się zauszników od soczewek w razie upadku, co minimalizuje uszkodzenia.
 • Wymienne noski -  w zestawie dostępne są dwa rozmiary nosków, aby każdy użytkownik mógł znaleźć wygodne dopasowanie.
 • Soczewki Clarity - Soczewki z technologią Clarity zapewniają ostrzejsze wizję
 • Zakrzywiona soczewka - jednolita, zakrzywiona soczewka, fazowana na krawędziach zapewnia wyjątkowe pokrycie i zapewniając niską wagę.
 • UV400 - pełna ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB.
 • Ri-Pel™ -  powłoka, która chroni przed brudem, wodą, potem, solą, olejem i kurzem, a także ułatwia utrzymanie soczewek w czystości.
 • Ochrona przed zarysowaniami - soczewki są wolne od skaz, które wpływają na widzenie.
 • W zestawie zapasowa przezroczysta soczewka - wymień soczewki, aby mieć najlepsze widzenie w różnych warunkach.
 • W komplecie twarde etui i miękki pokrowiec.
 • Dostępne w różnych kolorach oprawek (Hydrogen White, Uranium Black, Fluorescent Orange, Actinium Pink, Sapphire Purple i Lemon Calcite) i soczewek (Gold, Silver, Define i clear)

POWYŻEJ 400ZŁ

DARMOWA

DOSTAWA

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

ZWROT

DO 14 DNI

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY