PROMOCJA !!!

Kup min. 2 produkty, a otrzymasz rabat -15% na całe zakupy! Rabat zostanie automatycznie naliczony w koszyku zakupowym. Promocja obejmuje także produkty przecenione.

Jazda na rowerze w deszczu — co musisz wiedzieć?


Jazda na rowerze to wysiłek fizyczny, który przynosi radość i pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Podczas systematycznych podróży rowerowych dochodzi do szybszego krążenia krwi, które ma wpływ na kondycję układu krwionośnego. Choć większość osób, korzysta z rowerów tylko wtedy, gdy pogoda sprzyja, to jednak najwięksi fani tego sportu wychodzą z założenia, że każda pogoda jest odpowiednia na wyprawę rowerową.

Jak odpowiednio przygotować rower do jazdy w deszczu?

Planując wycieczkę rowerową, wiele osób sprawdza pogodę, aby móc się jak najlepiej przygotować do przewidywanych warunków atmosferycznych. Długie wyprawy obarczone są sporym ryzykiem nagłej zmiany pogody, dlatego zawsze należy się przygotować na taką ewentualność. Odpowiednie przygotowanie roweru na deszcz będzie w tym wypadku kluczowe. Jak zadbać o wyposażenie i przygotowanie roweru? Oto kilka pomysłów:


  • montaż błotników, które ochronią przed wodą tryskającą spod kół,
  • wyposażenie w lampki rowerowe,
  • obniżenie ciśnienia w oponach, dla uzyskania lepszej przyczepności,
  • regulacja hamulców.

Tak przygotowany rower to większe bezpieczeństwo na drodze i w terenie. Jednak to nie wszystko, bo ważny jest również dobór ubrań, które pozwolą przetrwać ciężką jazdę w deszczu.

Odpowiedni ubiór na wyprawę rowerową

Osoby trenujące jazdę na rowerze bardzo często zaopatrują się w odpowiednie do tego celu ubrania, które poprawiają komfort jazdy. Wybierając się na wycieczkę rowerową, podczas której może pojawić się deszcz, warto zadbać o odpowiedni ubiór, który znacząco poprawi komfort jazdy w trudnych warunkach. Poniżej lista rzeczy, które mogą się przydać:Deszcz podczas jazdy na rowerze może być niebezpieczny, dlatego przed realizowaniem wyprawy warto się zastanowić, czy jazda w deszczu jest konieczna. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to kluczem do zachowania zdrowia i bezpieczeństwa, będzie odzież przeciwdeszczowa, którą da się schować w kieszeni lub w plecaku.

Jak bezpiecznie jeździć w deszczu?

Jeżdżąc na rowerze, należy pamiętać, że podczas deszczu koła mają mniejszą przyczepność i o wiele łatwiej wpaść w poślizg. Najważniejsze podczas jazdy w deszczu to dostosowanie prędkości do panujących warunków i unikanie potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, które mogłyby doprowadzić do wypadku. Podczas deszczu warto unikać żwirowych dróg, które w takich warunkach mogą być bardzo niebezpieczne. Niebezpieczne jest również hamowanie na zakrętach, które może wprowadzić pojazd w poślizg i doprowadzić do bolesnego upadku.


Jeśli to możliwe, to warto unikać jazdy tuż po deszczu i w jego trakcie, ponieważ mokra i śliska nawierzchnia może okazać się bardzo niebezpieczna. Przemoczone ubrania i niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą również doprowadzić do poważnego przeziębienia.

POWYŻEJ 400ZŁ

DARMOWA

DOSTAWA

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

ZWROT

DO 14 DNI

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY