DARMOWA DOSTAWA OD 300 ZŁ

Zapisz się do newslettera i otrzymaj jednorazowy rabat 15% na pierwsze zakupy!

KONTAKT : 882 853 414

Poradnik o ochronie oczu w kolarstwie górskimDobra para okularów to niezbędny element wyposażenia każdego kolarza górskiego. Jednak wciąż nie wszyscy rowerzyści decydują się na zakup takiego sprzętu. W tym artykule spróbujemy udowodnić, dlaczego ubieranie okularów podczas jazdy powinno stać się nawykiem. Oprócz tego wskażemy rodzaje okularów oraz wytłumaczymy jak wybrać odpowiednie okulary kolarskie.  

Dlaczego okulary podczas jazdy to konieczność?


Wyobraź sobie niedzielne przedpołudnie. Dookoła cisza i spokój. Postanawiasz wyruszyć na wycieczkę rowerową. Gdy pokonujesz kolejne kilometry zdajesz sobie sprawę, że słońce praży coraz bardziej. Mrużysz oczy, żeby cokolwiek widzieć. Wprowadza Cię to w duży dyskomfort, ale uparcie jedziesz dalej. Gdy już się przyzwyczajasz, pogoda nieoczekiwanie się zmienia. Zbiera się silny wiatr, który kieruje swoją siłę prosto na Ciebie. Jak nie słońce, to teraz wiatr w oczy! A wraz z nim piasek i liście. Chyba przydałyby się jakaś ochrona oczu


Pomyśl, że możesz uniknąć takiej sytuacji. Zamiast przekonywać się na własnej skórze, że brak okularów rowerowych to duży błąd, po prostu wyposaż się w nie zawczasu. Dzięki temu unikniesz dyskomfortu podczas jazdy, a nawet groźnego wypadku. 


Okulary kolarskie to nie dodatek, a prawdziwa konieczność. Ich funkcją jest zapewnienie bezpieczeństwa Twoim oczom, a nawet innym uczestnikom ruchu. Okulary chronią przed:


  • słońcem - zarówno przed promieniowaniem UV jak i odblaskami od silnego światła;
  • wiatrem -  podczas wiatru oczy mogą łzawić i zamazywać wzrok, co przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu; 
  • deszczem - podobnie jak przy wietrze, oczy muszą być suche; 
  • insektom - wszelkie owady dostające się do oczu mogą prowadzić do nagłej zmiany toru jazdy lub gwałtownego zatrzymania się;
  • wystającym elementom zewnętrznym - bardzo częste w kolarstwie górskim, czyli błoto, kurz, kamyki, piasek oraz wiele innych drobin. 

Uważaj na swoje oczy! Wyposaż się w okulary rowerowe jeszcze w tym sezonie. 

Jak dobrać okulary rowerowe?


Warto wiedzieć, że nie wszystkie okulary to okulary przeciwsłoneczne. Niektóre z nich to po prostu barwiony plastik. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę, czy produkt posiada oznaczenie "CE". Jeśli tak, oznacza to, że okulary zostały zatwierdzone zgodnie z normą europejską. “CE” gwarantuje, że produkt spełnia wymagania konstrukcyjne i użytkowe narzucone przez ustawodawstwo. Jest to bardzo ważne w przypadku kolarstwa górskiego. 

Oprócz tego warto zaznajomić się z kategoriami mocy filtrującej okularów. W skali od 0 do 4, kategoria 3 najlepiej nadaje się do kolarstwa górskiego oraz dla rowerzystów w ogóle. Takie okulary  zapewniają optymalną ochronę przed promieniowaniem UV. Bardzo dobrze radzą sobie z jasnym światłem i pozwalają na dobre widzenie nawet w pełnym słońcu. Warto dodać, że odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się siatkówki oka. 

Dobre okulary kolarskie powinny być przyjemne w noszeniu i pasować do kształtu twarzy. W tym wypadku warto dodatkowo zwrócić uwagę na:

  • lekkość produktu, 
  • powłokę antypoślizgową na skroniach ramy, 
  • regulację mostka nosowego,
  • punkty wentylacyjne na ramie, aby zapobiec parowaniu.

Okulary rowerowe to Twoje bezpieczeństwo i komfort. Dzięki nim unikniesz wielu problemów podczas jazdy, a nawet kłopotów zdrowotnych w późniejszym wieku. 

POWYŻEJ 300ZŁ

DARMOWA

DOSTAWA

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

ZWROT

DO 14 DNI

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY