DARMOWA DOSTAWA OD 300 ZŁ

Zapisz się do newslettera i otrzymaj jednorazowy rabat 15% na pierwsze zakupy!

KONTAKT : 882 853 414

Kolarstwo szosowe w upalne dni


 

Jazda na rowerze to najchętniej wybierana dyscyplina sportowa w sezonie letnim. Dla wielu osób rower jest synonimem wolności i przygody, którą można przeżyć przy pomocy środka lokomocji, jakim jest rower. Jazda na rowerze szosowym wiąże się jednak z koniecznością skompletowania stosowanego ekwipunku, który będzie ratunkiem szczególnie podczas największych upałów.

Jaki rower wybrać do jazdy długodystansowej?

Organizacja długich wypraw rowerowych wiąże się z koniecznością zakupu odpowiedniego środka lokomocji. Oczywiście do zwykłych przejażdżek sprawdzi się pierwszy lepszy rower, który wyjmiemy z naszej piwnicy. Jednak gdy kolarstwo szosowe stanie się pasją i sposobem życia, konieczne będzie zakupienie odpowiedniego sprzętu, który będzie przystosowany do jazdy po asfalcie. Rowery szosowe, bo o nich mowa w znacznym stopniu różnią się od rowerów MTB głównie ze względu na kształt ramy i materiał, z jakiego jest wykonana. Obecnie największym uznaniem cieszą się ramy wykonane z carbonu i rowery z napędem 105, Ultrega lub Dura-Ace, który jest absolutnym hitem w świecie rowerowym. Ważne są również hamulce, które podczas jazdy mają wpływ na bezpieczeństwo. Kupując rower szosowy, warto stawiać, na zyskujące uznanie hamulce hydrauliczne.

Jazda podczas upałów – jak się przygotować?

Upał, piekące słońce to nieodłączne elementy letniej pogody. To też fantastyczny czas dla osób, które tylko czekają na tak fantastyczne warunki, żeby wybrać się na wyprawę rowerową. Nie można jednak zapominać, że podczas upałów ważne jest kompleksowe przygotowanie do trasy, a jego podstawowym elementem będzie woda pitna. Oprócz tego należy pamiętać o:Takie podstawowe wyposażenie bardzo mocno wpłynie na komfort jazdy podczas upałów. Szczególnie ważne są wówczas ubrania, które powinny być wykonane z wykorzystaniem technologii, która zapewni wentylację i lepszy przepływ powietrza.

Jaki kask rowerowy wybrać?

Podczas upałów każda osoba wybierająca się na rower marzy o odrobinie chłodu. Kask szosowy to element wyposażenia, który jest konieczny do bezpiecznego uprawiania kolarstwa szosowego, jednak może stanowić dodatkowe obciążenie w wypadku dających się we znaki upałów. Choć w chłodniejsze dni to połączenie bardziej zabudowanego kasku z czapką termiczną będą najlepszym wyborem, to podczas upałów należy zadbać o maksymalną wentylację głowy. Dlatego też w sezonie letnim wygodniejsze będą kaski z systemem wentylacji, który zapewni stały przepływ powietrza, a jednocześnie nadal będą dużą ochroną przed ewentualnymi urazami głowy. Dlatego też warto szukać dobrej jakości kasków, które swoimi innowacyjnymi systemami zapewnia ochronę przed urazami mechanicznymi i poprawią komfort jazdy przez zastosowanie systemów wentylacyjnych.

Jeśli źle się czujesz, nie wyjeżdżaj w trasę!

Słabsze samopoczucie, bóle głowy lub inne dolegliwości to wystarczający powód, żeby odpuścić trening rowerowy. Podczas upałów dochodzi do większego niż zwykle wysiłku fizycznego, który może spotęgować złe samopoczucie, dlatego w takim przypadku najrozsądniejsza będzie rezygnacja z przejażdżki i wykonanie treningu w innym terminie. Jeśli jednak zdecydujesz się wyruszyć, to pamiętaj o wybieraniu łatwiejszych tras, a także od systematycznym nawodnieniu, które ma ogromny wpływ na samopoczucie i wydajność podczas treningu. Oprócz tego zaplanują częstsze przystanki, które pozwolą na zregenerowanie sił.

POWYŻEJ 300ZŁ

DARMOWA

DOSTAWA

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

ZWROT

DO 14 DNI

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY