DARMOWA DOSTAWA OD 400 ZŁ

Zapisz się do newslettera i otrzymaj jednorazowy rabat 10% na pierwsze zakupy!

KONTAKT : 882 853 414

Kask rowerowy z poduszką powietrzną?! Poznaj szczegóły innowacyjnego projektu


POC ma przyjemność współpracować z firmą Autoliv przy opracowywaniu kasku ze zintegrowaną poduszką powietrzną w celu zmniejszenia urazów głowy rowerzystów. Chociaż udowodniono, że kaski rowerowe zmniejszają dotkliwość urazów głowy cyklistów, skuteczność absorpcji uderzenia kasku można poprawić.
Dowiedz się więcej o możliwościach zintegrowanej poduszki powietrznej w kasku rowerowym!


Autoliv - światowy lider z ponad 65 letnim doświadczeniem w dziedzinie samochodowych systemów bezpieczeństwa (szczególnie poduszki bezpieczeństwa) oraz POC - światowy lider w dziedzinie ochrony związanej ze sportami zimowymi i ochrony rowerzystów, połączyły siły w celu zbadania i opracowania kasków rowerowych i e-bike'owych wyposażonych w technologię poduszek powietrznych, aby poprawić ochronę głowy i zmniejszyć skutki uderzeń.

Urazy głowy są przyczyną połowy śmiertelnych wypadków z udziałem rowerzystów. Kask jest jedyną ochroną głowy przy uderzeniu z ziemią czy samochodem, jaką możemy sobie zapewnić. POC od lat pracuje nad poprawą niwelowania energii działającej na głowę podczas uderzenia. System SPIN oraz system MIPS są tego idealnym przykładem. Chociaż udowodniono, że kaski rowerowe korzystnie wpływają na bezpieczeństwo głowy, najnowszy raport Bicycle Safety przygotowany przez szwedzką firmę ubezpieczeniową Folksam dowodzi, że skuteczność pochłaniania energii uderzenia przez kaski, mogłaby być jeszcze znacznie poprawiona, zwłaszcza w przypadku kolizji z samochodem przy prędkości powyżej 20 km/h.

Opis działania:

POC i Autoliv współpracowały nad oceną możliwości wykorzystania technologii poduszek powietrznych w kaskach. Innowacyjny pomysł polegałby na zastosowaniu poduszki powietrznej jako kolejnej warstwy ochronnej. Poduszka powietrzna pełniłaby rolę początkowego pochłaniacza energii, podczas gdy kask byłby kolejnym absorberem energii. Siła działająca na głowę byłaby mocno zredukowana.
Prototyp kasku wyposażony był w trzy poduszki powietrzną niezależne od siebie. Ten uwieszony na głowie manekina upuszczany był na powierzchnie z odległości od 1,5m do 1,8m naśladując wypadek i uderzenia głowy. Milisekundy po uderzeniu zintegrowana poduszka powietrzna pompuje się do maksymalnego ciśnienia 60kPa dodatkowo chroniąc głowę na czubku i po bokach.

Po przeprowadzeniu badań wstępnych, wniosek zespołu badawczego Autoliv jest taki, że kask rowerowy ze zintegrowaną poduszką powietrzną może znacząco poprawić ochronę i zmniejszyć skutki uderzeń rowerzystów. Połączenie obu technologii pochłaniających energię, poduszki i skorupy, pozwala na zmniejszenie szczytowego przyspieszenia liniowego głowy i znaczne zmniejszenie ryzyka urazu głowy w testach zderzeniowych.

Badanie wstępne wykazało również, że poprawa ochrony poprawy przez zintegrowanie poduszek powietrznych jest możliwe bez radykalnej ingerencji w konstrukcję kasku, wagę, a najważniejsze komfortu użytkowania kasku.

"Nasza misja bezpieczeństwa napędza wszystko, co robimy, i zawsze kwestionujemy konwencjonalne myślenie, aby tą ochronę poprawić. Kaski są testowane i certyfikowane w warunkach laboratoryjnych i nigdy nie są w stanie w pełni uwzględnić wszystkich zmiennych występujących w rzeczywistości związanych wypadkami na rowerach. Wraz z firmą Autoliv, która jest znana na całym świecie i posiada jedne z najbardziej zaawansowanych obiektów testowych i badawczych w tej dziedzinie, rozpoczęliśmy prace nad rozwojem technologii poduszek powietrznych w kaskach rowerowych, zadając sobie pytanie, co można zrobić, aby osiągać jeszcze wyższe wyniki w testach zderzeniowych i przesunąć granicę w kierunku jeszcze większej zdolności absorpcji uderzeń" 

mówi Oscar Huss, dyrektor ds. produktów POC.Co dalej? Kiedy taki kask będzie dostępny?

Pomyślny wynik badania wstępnego otwiera drogę do dalszych, kompleksowych testów i udoskonaleń w celu dalszego rozwoju koncepcji i potencjalnego wprowadzenia produktu na rynek.

Znając innowacyjne podejście POC i partnera Autoliv już w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się nowego modelu kasku z poduszką powietrzną na rynku.

Będziemy Was informować!
Trzymajcie kciuki!

POWYŻEJ 400ZŁ

DARMOWA

DOSTAWA

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

ZWROT

DO 14 DNI

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY